טעות מס' 1: לא משקיעים מחשבה במי יהיו המלווים בלידה

לידה אורכת מספר שעות, וכדי שבן זוגך יוכל להיות במיטבו (את לא רוצה שבזמן הצירים שלך יהיה עסוק בכמה בא לו פיפי או warning-27899_640סנדוויץ', נכון?) כדאי שיהיה עוד מישהו באזור. מי? אמא שלך? אולי, אבל צריך לחשוב על זה טוב. האם היא רוצה להיות שם או שאת רוצה שתהיה שם? הרבה פעמים אימהות הן דווקא גורם מחליש בחדר לידה עבור האישה. במידה ואת חושבת שהיא כן תהיה טובה עבורך בחדר לידה, וודאי עם בן זוגך שזה מתאים לו. חברה? אחות? יכול להיות רעיון טוב, אך תאמי איתן מראש הן לא מדברות על הלידות שלהן. אני לא רוצה לשמוע בחדר לידה בזמן הלידה שלך מישהי אחרת אומרת שום דבר על הלידה שלה "יו, שאני ילדתי הייתי 3 שעות עם צירי לחץ זה היה סיוט!" זה כמובן מחליש מאוד. או מישהי שתאמר "אני ילדתי תיק תק" וזה יוצר איזשהי ציפייה גם לגבייך. ושוב - אם זו החברה שאת כן חושבת שתהיה טובה עבורך בחדר לידה - וודאי עם בן זוגך שמתאים גם לו. אפשרות נוספת: דולה, אשת מקצוע שבאה מבחוץ ולא מעורבת רגשית ולה יש את כל הכלים הפיזיים והרגשיים לתמיכה בלידה (גילוי נאות: אני אמנם גם דולה בהכשרתי אבל אני כבר לא מלווה לידות כך שההמלצה שלי פה היא נקייה לגמרי ולא באה למכור לכן את השירות הזה).

טעות מס' 2: להתרכז רק בלידה ולא במה שיהיה בימים שאחרי.

כן, אני יודעת, אם את לפני לידה ראשונה, נורא קשה לחשוב על מה שיהיה אחרי הלידה. עם זאת, אני בכל זאת ממליצה לחשוב על הדברים הבאים: האם אתם מתכננים לחזור אחרי האשפוז הביתה או ללכת להורים לכמה ימים? אם הולכים הביתה - מי ידאג לכך שהבית יהיה נקי ומסודר עם בואך? מי ידאג שיהיה אוכל במקרר? מי יכבס את כל הדברים לתינוק? כמה ימי חופש מהעבודה בן זוגך יכול לקחת? מה מתאים לכם? אפשר להימנע מהרבה מתח כשמדברים על הדברים האלו לפני הלידה.

טעות מס' 3: ננעלים על קו מחשבה מסוים.

נשים רבות לפני הלידה אומרות "אני אלד בלידה טבעית, לא מתחברת לכל הקטע הרפואי" או "אני בטוח לוקחת אפידורל, יש לי סף כאב נמוך" ובסוף יוצא אחרת. יש נשים שמחליטות שיניקו ויהי מה מסיבה כזו או אחרת ויש כאלו שאומרות שממש לא מעניין אותן להניק ואין מצב שהן עושות את זה. יש נשים שרואות עצמן פורחות עם התינוק החדש ויש כאלו שחוששות שיהיה להן קשה.

עצה שלי: אנחנו לא יודעים מה יהיה. פשוט לא יודעים. אני בהחלט בעד לחשוב מה את רוצה (נגיד כן או לא אפידורל) אבל כדאי לשמור על גמישות מחשבתית. חשוב לדעת לאן את רוצה להגיע, אחרת יהיה מאוד קשה להגיע למקום שאת רוצה אם את לא יודעת מהו, אבל זכרי שלא הכל בידיים שלך ולפעמים התוכניות משתנות, וזה בסדר גמור.

אז תחשבי על זה =)