לדפנה היקרה,עומר כבר בת קצת יותר מחודשיים, ואני מוצאת כמה דקות של פנאי כדי לומר תודה.

דיברנו בפעם הראשונה כחודשיים לפני התאריך המשוער, וכבר בשיחת הטלפון הראשונה נראה היה לי שנוצר בינינו חיבור ושארצה שתלווי אותי, במה שאני יודעת היום, שהוא האירוע המשמעותי ביותר בחיים שלי עד כה – לידתה של ביתי עומר.

התקשרתי אלייך כדי לברר על האפשרות שתלווי אותי כתומכת לידה, ולבדוק אם עדיין לא איחרתי את האפשרות להשתתף בקורס הכנה ללידה. הרגעת אותי, ואמרת שעדיין לא מאוחר, ושאוכל להשתלב באחד מקורסי ההכנה לידה שאת מעבירה, וקבענו להיפגש.

בפגישתנו הראשונה התחברנו מייד, והרגשתי שבאנרגיות החיוביות, העדינות והחיוך שלך אשמח שתלווי אותי, כאמא יחידנית (הרי 'חד-הורית' זה לא אני...) בלידה הראשונה שלי. החלטתי להשתתף בקורס הכנה ללידה פרטני (3 פגישות) כרקע ובסיס להשתתפותך בלידה הצפויה כתומכת לידה.

בכל אחת מהפגישות,  העצמת אותי במידע פרטני והבהרת לי את התהיות והשאלות שעלו במהלכן. כך הגעתי לקראת הלידה כשאני בהרגשה שהידע והמוכנות בידי ובידיעה שאת קשובה וזמינה לי בכל עת.

לאורך הלידה היית קשובה אלי ולרצונות שלי, עזרת לי להתמודד עם כאבי הצירים, הרגעת, עודדת והזכרת לי את התהליכים והכלים עליהם עברנו בקורס ההכנה, הכל בעזרת מגוון הכלים שאת נושאת עימך – החל בשמן העיסוי והומאופטיה וכלה בחיוך ובשלווה שהשרת גם כשהלידה התארכה.

אני בטוחה שבלעדי התמיכה שלך חווית הלידה שלי הייתה שונה בצורה משמעותית.

רציתי להודות לך מקרב הלב על תמיכה, העזרה והאוזן הקשבת בקורס ההכנה ללידה, בלידה עצמה, בשיחות שלנו לאחריה וגם עכשיו במפגשי האימהות והתינוקות אליהם הצטרפתי לא מזמן.

המון תודה,
סיגל ועומר רסיס
9/1/2012