היי דפנה,

פחדתי מסיבוכים , או כל דבר שיתפתח בצורה לא צפויה, שמשהו פתאם ישתבש, שהתינוקת תהיה במצוקה ונצטרך התערבויות שונות שיפגעו בשליטה שיש לי על התהליך ובכלל... שמשהו לא יהיה כשורה.

על קורס ההכנה החלטתי במהלך ההריון , עוד  בתחילתו-כשהחלו לעלות הפחדים סביב נושא הלידה הבנתי שאני חייבת לעבור קורס שיכין  אותו לתהליך הזה הן ברמה האינפורמטיבית והן ברמה הרגשית. ההתלבטויות היו בעיקר  סביב מידת המעורבות והשיתוף של בן זוגי. לא ידעתי כמה ירצה להיות שותף, האם ייקח  חלק, האם זה יעניין אותו.

לשמחתי אופי המפגשים הוא שהבנזוג כן יהיה נוכח וזה היה  מאד נכון ומותאם בסופו של דבר. תחילה הנושא הביך אותו ואף שעשע, הוא גם היה ללא כל  מידע על התהליך עצמו אך פחות חש ממני שצריך לעבור קורס מסודר. לשמחתי בסופו של דבר  הוא היה שותף פעיל והביע התעניינות לאורך כל הקורס ונתרם ממנו רבות.

כבר במהלך  הקורס הרגשתי מאד שלמה עם הבחירה שלי בקורס של דפנה. נוצר חיבור ראשוני שגרם לנו  לחוש פתיחות, לשתף, לשאול כל שעלה בראשנו. קיבלנו יחס אישי , חם, מענה על הצרכים, מידע רב, טיפים מצויינים שבהחלט שימשו אותנו במהלך הלידה וגם אחריה .

הרגשתי  שאנחנו באמת יכולים לסמוך על דפנה ולהיוועץ איתה בכל הקשור לתהליך הלידה בפרט  והורות בכלל. ראשית הוא הפיג הרבה חששות. עצם המידע הרב שקיבלתי, השיח שקיימנו  אודות חששות אילו, העצות שקיבלתי .

יצאתי מהתהליך כשאני מרגישה עדיין מפוחדת אבל  שאני קצת יותר יודעת. ועם אמונה שיש בי כוחות לעשות את זה- ללדת, מה שלפני זה לא  הצלחתי להרגיש,וזה הרבה אודות לדפנה. החוויה הייתה חוויה מעצימה.

הרגשתי שבמהלך המפגשים עברתי תהליך בעצמי ואף מול בן הזוג . זה איפשר לנו לעסוק בלידה , בציפיות  אחד מהשני, לדבר על הפחדים, על הרצונות ועל כל מה שמעסיק רגע לפני שהופכים להורים . אופי הקורס והחיבור המיידי עם דפנה הם שאיפשרו לנו את כל זה.

שגית, אמא של תמר