כיום קיימים בשוק סוגי קורסים רבים להכנה ללידה. בני הזוג צריכים ראשית להחליט האם הם מעוניינם בקורס קבוצתי או בקורס פרטני (אישי) כשלכל אחד היתרונות שלו. קיימות מספר אפשרויות:

קורס קבוצתי בביה"ח או קופ"ח: לרוב הקורס בנוי ממספר מפגשים הנערכים ביום ושעה קבועים ובקבוצות גדולות.
קורס קבוצתי במסגרת פרטית: לרוב קורס כזה גם ייערך בימים ושעות קבועים אך מתקיים בקבוצות הרבה יותר קטנות ובאווירה אינטימית. באופן טבעי קורס במסגרת מוסדית יהיה זול יותר מקורס פרטי.
קורס מרתון: ישנם מקומות (פרטיים ומוסדיים כאחד) המקיימים קורס הכנה ללידה בצורה של "מרתון" - כלומר, מפגש אחד של שעות רבות או אפילו סופשבוע שלם.
קורס פרטני ("אחד על שניים"): קורס זה מתאים יותר לאלו שחשים פחות נוח בקבוצה או שלוח הזמנים שלהם אינו מאפשר להם להתחייב מראש למפגשים בימים ושעות מסויימים. בקורס כזה יהיו נוכחים רק בני הזוג והמדריכה אשר תתאים את תכני ואופי הקורס לבני הזוג ורצונותיהם ככל האפשר. קורס כזה גם מומלץ במקרים של לידות מיוחדות כמו לידת VBAC (לידה וגניאלית לאחר ניתוח קיסרי), לידת תאומים או למי שרוצה רענון לקראת לידה חוזרת.
קורס הכנה ללידת בית: ישנם קורסים המוצעים באופן פרטי לזוגות אשר מתכוונין ללדת בבית שלהם.

קורס הכנה ללידה טוב יכין לכל סוגי הלידות: גם אם יש בליבנו משאלה לגבי איך אנו רוצים שהלידה תהיה, קשה לדעת איך היא תתפתח ולא ניתן לצפות זאת מראש ולכן כדאי להיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי. מעבר לכך, הקורס גם צריך לכלול מידע לגבי החיים לאחר הלידה כמו הכנה להנקה, שהיא אמנם דבר טבעי אך הכנה אליה יכולה לעשות את ההבדל בדרך לחווית הנקה מוצלחת.

שאתם באים לבחור קורס הכנה ללידה עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות: האם אני מעוניין להשתתף בקורס קבוצתי או פרטני? האם המדריכה היא מדריכה מוסמכת? מהי הגישה שלה? מהו ניסיונה בתחום? האם יש לה הכשרות נוספות? מהי "רוח" הקורס בו אנו מעוניינים?  מהם תכני הקורס - האם הם כוללים כל מה שאנו מתעניינים בו? האם הקורס מכין לכל סוגי הלידות? האם בקורס ניתנים גם כלים מעשיים?
לאחר שתחליט בינכם לבין עצמכם מהו הצורך שלכם, בחרו את הקורס המתאים לכם וכך תוכלו להפיק ממנו את המירב.

מזמינה אתכם להצטרף לקורס הכנה ללידה קבוצתי בהדרכתי - כל הפרטים כאן